Sprawdź gdzie jestem!


Pokaż Przechadzka na większej mapieSobota, 18 czerwca 2011 – trasa Jastarnia – Hel (15km)

sobota, 18 czerwca 2011
6:00 – odprawa
11:00 – Hel

Decydujemy się na wczesne wyjście o godz. 6:00, gdyż zapowiadał się deszcz o godz. 11:00. Potrzebowaliśmy tylko 5 godzin aby przejść ten odcinek i wszystkim wydawało się, że będzie to dziecinnie proste. Przecież robiliśmy nawet po 30 km dziennie. Nie przewidzieliśmy, że pogoda może spłatać nam figla i tak utrudnić przejście. Dodatkowo zmartwił nas fakt  zaginięcia Aski(jednego z psów, który towarzyszył Przechadzce).
Dzień rozpoczęliśmy oczywiście od odprawy i pakowania kampera oraz podziękowań dla Kuby w ramach pożegnania. Pogoda zdawała się nam sprzyjać i chyba jeszcze nic nie zapowiadało deszczu.
Do Przechadzki dołączył wczoraj Robert mąż Ani, który przybył prosto z Władywostoku, aby przejść aklimatyzację nad polskim morzem i odreagować trudy podróży. ;) Może się zachęci i w przyszłym roku to on przejdzie od Świnoujścia po Hel?!
W trasę ruszyliśmy plażą. Uzbrojeni w peleryny na wypadek deszczu podążaliśmy na Hel, ostatni odcinek Przechadzki już na kilka godzin miał się stać historią. Gdy minęliśmy Juratę, nie mieliśmy drogi odwrotu. Szło się ciężko, nogi grzęzły w piasku, w miarę upływu czasu narastał wiatr a od godziny 9-tej zaczęło nieśmiało kropić a już o godz. 10:00 właściwie lało, dęło i było już mało przyjemnie. Stąd przy pierwszym zejściu na Hel dokonałyśmy pamiątkowych zdjęć zdobycia cypla i schroniliśmy się w lesie.
Gdy cała grupa dotarła do celu, w pobliskiej tawernie wypiliśmy szampana, który przygotował Włodek i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod tablicą wejście 67.
I tak HEL został zdobyty prze 9tą Przechadzkę!!! J


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Sprawdź gdzie jestem

O blogu

Blog jest zapisem pieszej Przechadzki ze Świnoujścia na Hel w 2011 r.

Po Przechadzce

© 2011 Going 2 Hel Design by Extermina Dzignine
In Collaboration with Edde SandsPingExtermina Girl